Mýdlové kytice zdobí, voní, myjí, ale nevadnou!

Mýdlové květy jsou vyrobené z tenkých plátků mýdla, které jsou připevněné na umělohmotných stoncích. Po ponoření do vody se mýdlo pomalu rozpouští a dle barvy květu vodu i obarví. Umělohmotné stonky jsou nerozpustné. V některých květech - kvůli jejich tvaru - je při výrobě použit polystyrenový střed. Květiny tak ve vaně plavou na hladině.

Květiny jsou aranžovány na stoncích z drátku. Používáme i umělohmotné obalové materiály, které stonky udrží pohromadě a květina si tak zachová tvar jako při aranžování. Zároveň poskytují příjemné a bezpečné uchycení celého pugétu. Finální podobu květiny určuje i použitá stuha ladící s dominantními barvami kytice.

V případě potřeby používáme i lepidlo, aby květy z drátků samovolně neklouzaly. Lepidlo je nezávadné a nerozpouští se ve vodní lázni. Neděje se tak ale u každé květiny, je to záležitost speciálních druhů květin, například pugét na hození pro nevěstu.

Pokud chcete kytici rozebrat, doporučujeme použití ostrého nože na odstranění obalových materiálů, abyste neporušili stonky z drátku, které jsou taktéž obaleny sametovou umělohmotnou vrstvou.

Okvětní plátky můžete rozprostřít i na čerstvě ustlanou postel a připravit tak romantické překvapení Vaší drahé polovičce. Celé květy se naopak hodí do nejrůznějších druhů lázní. Rozpouštění závisí na mohutnosti květu a teplotě vody. Může trvat 40 minut i déle.

Materiál a složení:

Kukuřičný škrob, polyvinylalkohol, voda, dodecylsulfát sodný, kokamid DEA, propylenglykol, tekutý parafín, parfém, methylisothiazolinone, (+/- CI 16035, CI 19140, CI 42090, CI 18050, CI 16255, CI 45430, CI 15985)

Upozornění:

Květy nejsou určené pro konzumaci, nejedná se o hračku.